O wodzie

  Woda źródlana to naturalny składnik naszej diety. Jednak, aby mogła być podawana małym dzieciom, kobietom w ciąży i mamom karmiącym, musi spełniać rygorystyczne normy: być niegazowana z niską zawartością sodu, bez nadmiaru soli mineralnych.

  Taka właśnie jest woda źródlana Mama i ja, stworzona z myślą o Tobie i Twoim dziecku.


  Skład wody


  Mama i ja to niegazowana woda źródlana, czerpana  ze źródła na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, z pokładów mioceńskich i oligoceńskich o głębokości 170 metrów. Gwarantuje jej to stabilny skład fizykochemiczny i mikrobiologiczny, dodatkowo kontrolowany przez nowoczesne laboratoria i niezależne placówki badawcze.
  „Mama i ja” jest wodą o niskim stopniu mineralizacji i niewielkiej zawartości sodu. Nie posiada w swoim składzie żadnych substancji uznanych za szkodliwe nawet w minimalnych ilościach. Dzięki doskonale zbilansowanemu składowi może być podawana dzieciom od pierwszych chwil życia, stanowi także idealną bazę do przygotowywania posiłków dla niemowląt i maluchów. Jest doskonałym uzupełnieniem diety kobiet w ciąży i mam karmiących piersią.
  Ze względu na szczególne wymagania stawiane produktom dla dzieci, kobiet w ciąży i mam karmiących, woda źródlana „Mama i ja” proponowana jest tylko i wyłącznie w wersji niegazowanej i pojemności nie większej niż 1,5 litra.

  1 litr wody Mama i ja zawiera 271 mg składników mineralnych

  Kationy (mg/l) Aniony (mg/l)
  Wapniowy 47,3 Wodorowęglanowy 162
  Sodowy7,77 Siarczanowy16
  Potasowy1,34 Chlorkowy5,2
  Magnezowy 5,07 Fluorkowy 0,2


  Nasza jakość


  Woda źródlana Mama i ja produkowana jest z troską o jakość i bezpieczeństwo. Wytwarzana jest w jednym z trzech zakładów produkcyjnych, należących do naszej firmy, zlokalizowanym w Damnicy koło Słupska. Produkcja odbywa się w oparciu o ujęcie wód głębinowych, znajdujące się na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego.

  Zakład, w którym wytwarzana jest nasza woda, posiada certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg międzynarodowego standardu żywności IFS Food, który scala i harmonizuje wymagania systemu HACCP, Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) oraz Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP). System skutecznie nadzoruje oraz dokumentuje cały łańcuch żywnościowy, a w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego, eliminuje go już we wczesnym stadium.

  Zakład Produkcyjny w Damnicy posiada także certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań międzynarodowego standardu żywności – IFS (International Food Standard).

  Woda źródlana Mama i ja poddawana jest regularnym kontrolom i badaniom laboratoryjnym przeprowadzanym przez wewnętrzny Dział Jakości oraz niezależne laboratoria takie jak: Hamilton Poland Ltd., Saur Neptun Gdańsk S.A., Główny Instytut Górnictwa, czy Państwowy Zakład Higieny. Jakość naszej wody potwierdza także najwyższa ocena w rankingu wód źródlanych i mineralnych, dostępnych na polskim rynku oraz certyfikaty i rekomendacje najlepszych szpitali specjalistycznych w Polsce.

  Woda Mama i ja posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” nr 28/DKJ/2020.


  O producencie


  Firma WOSANA S.A. to polski producent wody źródlanej oraz napojów, obecny na rynku od ponad 20 lat. Siedziba i centrum zarządzania firmy znajduje się w Andrychowie (woj. małopolskie); w tym mieście znajduje się także jeden z trzech naszych zakładów produkcyjnych; pozostałe dwa zlokalizowane są w Turowie koło Częstochowy i w Damnicy koło Słupska.

  Nasza działalność handlowa obejmuje tak sprzedaż produktów własnych, jak i współpracę z partnerami handlowymi w zakresie napojów private label. Dynamicznie rozwijamy także działalność eksportową.

  Oferujemy szeroki wybór napojów w różnorodnych opakowaniach i pojemnościach: soki i nektary, wody źródlane i mineralne, napoje gazowane i niegazowane, napoje funkcjonalne, napoje bez konserwantów, energetyzujące i izotoniczne.

  Naszym wiodącym produktem jest woda źródlana Mama i ja, przygotowana z myślą o dzieciach od pierwszych chwil życia, przyszłych mamach i mamach karmiących.

  Po więcej informacji na temat firmy WOSANA oraz naszej oferty zapraszamy na naszą stronę firmową.

  Gdzie kupić

  Sklepy online i stacjonarne  – kliknij w logo a przejdziesz do bezpośrednich zakupów

  Woda źródlana dostępna w frisco Woda źródlana dostępna w dodomku Woda źródlana dostępna w bdsklepWoda źródlana dostępna w selgros Woda źródlana dostępna w tesco Woda źródlana dostępna w auchan Woda źródlana dostępna w Społem Bielsko-Biała

  Sklepy stacjonarne

  Woda źródlana dostępna w kaufland Woda źródlana dostępna w makro Woda źródlana dostępna w netto Woda źródlana dostępna w carrefour Woda źródlana dostępna w euro Woda źródlana dostępna w askof Woda źródlana dostępna w mamaija


  FAQ


  • 1. Czy butelki, w które jest rozlewana woda Mama i ja zawierają Bisfenol A?

   nobpaBisfenol A (BPA) to składnik chemiczny stosowany w produkcji różnych artykułów wykonanych z poliwęglanu, uważany za szkodliwy dla zdrowia i zabroniony w produktach dla niemowląt. Butelki używane do produkcji wody Mama i ja nie zawierają w swoim składzie Bisfenolu A.

   Wszystkie komponenty, których używamy wytwarzając naszą wodę, posiadają odpowiednie certyfikaty, dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

  • 2. W jaki sposób należy przechowywać wodę Mama i ja po otwarciu?

   Wodę Mama i ja należy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 24 godzin.

  • 3. Czy wodę Mama i ja należy przegotować przed podaniem niemowlęciu?

   Zgodnie z opinią współpracującego z nami dietetyka, każdą wodę z butelki PET, podawaną niemowlęciu, należy przegotowywać przed podaniem, do ukończenia przez niego pierwszego roku życia. Wodę bez przegotowania można podawać maluchowi po pierwszych urodzinach.

  • 4. Jaka woda jest najlepsza dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią?

   Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią są szczególnie wrażliwe na zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierne spożycie chlorowanej lub ozonowanej wody pitnej z ujęć gruntowych lub powierzchniowych. Powinny one zatem sięgać po niskozmineralizowaną wodę źródlaną (o sumie składników mineralnych nie przekraczających 500 mg/litr) o wysokiej jakości mikrobiologicznej. Zapotrzebowanie kobiet ciężarnych na wodę wynosi około 3 litry dziennie. Prawidłowe nawodnienie pozwala wyeliminować nieprzyjemne dolegliwości związane z ciążą, takie jak poranne nudności i wymioty, zaparcia czy infekcje dróg moczowych.

   Podczas karmienia piersią dobowe zapotrzebowanie na wodę wzrasta nawet do 3,8 litra. Właściwa podaż wody jest warunkiem utrzymania prawidłowej równowagi organizmu zarówno kobiety ciężarnej jak i karmiącej piersią, prawidłowego rozwoju płodu oraz zapewnia produkcję mleka na wystarczającym poziomie, zaspokajającym potrzeby noworodka.