O wodzie

  Woda źródlana to naturalny składnik naszej diety. Jednak, aby mogła być podawana małym dzieciom, kobietom w ciąży i mamom karmiącym, musi spełniać rygorystyczne normy: być krystalicznie czysta, niegazowana z niską zawartością sodu, bez nadmiaru soli mineralnych.

  Taka właśnie jest woda źródlana Mama i ja, stworzona z myślą o Tobie i Twoim dziecku.


  Skład wody


  Mama i ja to krystalicznie czysta, niegazowana woda źródlana, czerpana  ze źródła na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, z pokładów mioceńskich i oligoceńskich o głębokości 170 metrów. Gwarantuje jej to absolutną ekologiczną czystość pod względem fizykochemicznym i mikrobiologicznym, dodatkowo kontrolowaną przez nowoczesne laboratoria i niezależne placówki badawcze.
  „Mama i ja” jest wodą o niskim stopniu mineralizacji i niewielkiej zawartości sodu. Nie posiada w swoim składzie żadnych substancji uznanych za szkodliwe nawet w minimalnych ilościach. Dzięki doskonale zbilansowanemu składowi może być podawana dzieciom od pierwszych chwil życia, stanowi także idealną bazę do przygotowywania posiłków dla niemowląt i maluchów. Jest doskonałym uzupełnieniem diety kobiet w ciąży i mam karmiących piersią.
  Ze względu na szczególne wymagania stawiane produktom dla dzieci , kobiet w ciąży i mam karmiących,  Woda źródlana „Mama i ja” proponowana jest tylko i wyłącznie w wersji niegazowanej i pojemności nie większej niż 1,5 litra.

  1 litr wody Mama i ja zawiera 271 mg składników mineralnych

  Kationy (mg/l) Aniony (mg/l)
  Wapń 44,4 Wodorowęglany 165
  Sód 8,87 Siarczany 13,5
  Potas 1,68 Chlorki 4,35
  Magnez 5,29 Fluorki 0,22


  Nasza jakość


  Woda źródlana Mama i ja produkowana jest z troską o najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Wytwarzana jest w jednym z trzech zakładów produkcyjnych, należących do naszej firmy, zlokalizowanym w Damnicy koło Słupska. Produkcja odbywa się w oparciu o ujęcie wód głębinowych, znajdujące się na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego.

  Zakład, w którym wytwarzana jest nasza woda, posiada certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg normy EN ISO 22000, który scala i harmonizuje wymagania systemu HACCP, Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) oraz Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP). System skutecznie nadzoruje oraz dokumentuje cały łańcuch żywnościowy, a w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego, eliminuje go już we wczesnym stadium.

  Zakład Produkcyjny w Damnicy posiada także certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań międzynarodowego standardu żywności – IFS (International Food Standard).

  Woda źródlana Mama i ja poddawana jest regularnym kontrolom i badaniom laboratoryjnym przeprowadzanym przez wewnętrzny Dział Jakości oraz niezależne laboratoria takie jak: Hamilton Poland Ltd., Saur Neptun Gdańsk S.A., Główny Instytut Górnictwa, czy Państwowy Zakład Higieny. Jakość naszej wody potwierdza także najwyższa ocena w rankingu wód źródlanych i mineralnych, dostępnych na polskim rynku oraz certyfikaty i rekomendacje najlepszych szpitali specjalistycznych w Polsce.


  O producencie


  Firma WOSANA S.A. to polski producent wody źródlanej oraz napojów, obecny na rynku od ponad 20 lat. Siedziba i centrum zarządzania firmy znajduje się w Andrychowie (woj. małopolskie); w tym mieście znajduje się także jeden z trzech naszych zakładów produkcyjnych; pozostałe dwa zlokalizowane są w Turowie koło Częstochowy i w Damnicy koło Słupska.

  Nasza działalność handlowa obejmuje tak sprzedaż produktów własnych, jak i współpracę z partnerami handlowymi w zakresie napojów private label. Dynamicznie rozwijamy także działalność eksportową.

  Oferujemy szeroki wybór napojów w różnorodnych opakowaniach i pojemnościach: soki i nektary, wody źródlane i mineralne, napoje gazowane i niegazowane, napoje funkcjonalne, napoje bez konserwantów, energetyzujące i izotoniczne.

  Naszym wiodącym produktem jest woda źródlana Mama i ja, przygotowana z myślą o dzieciach od pierwszych chwil życia, przyszłych mamach i mamach karmiących.

  Po więcej informacji na temat firmy WOSANA oraz naszej oferty zapraszamy na naszą stronę firmową.

  producent wody źródlanej
  Wosana S.A. wytwórnia wody źródlanej
  Nowoczesna linia produkcyjna wody źródlanej


  Gdzie kupić

  Woda źródlana dostępna w kaufland Woda źródlana dostępna w makro Woda źródlana dostępna w netto Woda źródlana dostępna w real Woda źródlana dostępna w frisco Woda źródlana dostępna w dodomku Woda źródlana dostępna w selgros Woda źródlana dostępna w tesco Woda źródlana dostępna w auchan Woda źródlana dostępna w carrefour Woda źródlana dostępna w bdsklep Woda źródlana dostępna w euro Woda źródlana dostępna w askof   Woda źródlana dostępna w mamaija


  FAQ


  • 1. Czy butelki, w które jest rozlewana woda Mama i ja zawierają Bisfenol A?

   nobpaBisfenol A (BPA) to składnik chemiczny stosowany w produkcji różnych artykułów wykonanych z poliwęglanu, uważany za szkodliwy dla zdrowia i zabroniony w produktach dla niemowląt. Butelki używane do produkcji wody Mama i ja nie zawierają w swoim składzie Bisfenolu A.

   Wszystkie komponenty, których używamy wytwarzając naszą wodę, posiadają odpowiednie certyfikaty, dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

  • 2. W jaki sposób należy przechowywać wodę Mama i ja po otwarciu?

   Wodę Mama i ja należy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 24 godzin.

  • 3. Czy wodę Mama i ja należy przegotować przed podaniem niemowlęciu?

   Zgodnie z opinią współpracującego z nami dietetyka, każdą wodę z butelki PET, podawaną niemowlęciu, należy przegotowywać przed podaniem, do ukończenia przez niego pierwszego roku życia. Wodę bez przegotowania można podawać maluchowi po pierwszych urodzinach.

  • 4. Jaka woda jest najlepsza dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią?

   Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią są szczególnie wrażliwe na zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierne spożycie chlorowanej lub ozonowanej wody pitnej z ujęć gruntowych lub powierzchniowych. Powinny one zatem sięgać po niskozmineralizowaną wodę źródlaną (o sumie składników mineralnych nie przekraczających 500 mg/litr) o wysokiej jakości mikrobiologicznej. Zapotrzebowanie kobiet ciężarnych na wodę wynosi około 3 litry dziennie. Prawidłowe nawodnienie pozwala wyeliminować nieprzyjemne dolegliwości związane z ciążą, takie jak poranne nudności i wymioty, zaparcia czy infekcje dróg moczowych.

   Podczas karmienia piersią dobowe zapotrzebowanie na wodę wzrasta nawet do 3,8 litra. Właściwa podaż wody jest warunkiem utrzymania prawidłowej równowagi organizmu zarówno kobiety ciężarnej jak i karmiącej piersią, prawidłowego rozwoju płodu oraz zapewnia produkcję mleka na wystarczającym poziomie, zaspokajającym potrzeby noworodka.